sonic cat studio logo
"Výborné štúdio, prístup a flexibilita. Radosť točiť a spolupracovať, či už pri nahrávaní nových demáčov, mixáži, produkciach. Veľká spokojnosť."

Robo Opatovský
"Chodím k Rolandovi veľmi rád. Je pre mňa viacúčelovým partnerom. Považujem ho za priateľa (aj keď on mi stále vyká), kolegu, spoluautora, spoluproducenta. To, že je veľmi dôveryhodný zvukový majster považujem už za samozrejmosť."

Peter Lipa
ˇV Sonic Cat Studiu nahrávame už dlhé roky, či už modrohorské skladby alebo naše sólo projekty, a vždy sme spokojní s výsledkom a aj celým procesom pri nahrávaní. A plus je to super kamoš, ale to tu vraj nemáme písať, lebo to bude vyznievať, že ho chválime len kvôli tomu."

Bene & Lyrik (Modré hory)
ˇNahrávanie v štúdiu Sonic Cat Studio bolo pre mňa veľkou skúsenosťou. Zvukový majster a klavirista Roland Kanik vie poradiť, pretože sa na nahrávku nepozerá iba technicky ako zvukár, ale aj produkčne ako výborný hudobník. Veď nakoniec zvuk piesne “Sadni si vedľa” obohatil o svoje rozvibrované piáno."

Ado Juráček
ˇRoland nám brutálne pomohol a prispel svojim veľkým dielom k finálnemu zvuku. Od začiatku sme cítili, že sme na tej istej lodi a aj to, že sa z tejto hudby úprimne teší, čo aj nám dodalo veľa odhodlania a chuti pozerať sa ešte ďalej za obzor.

Lash & Grey
(o práci na albume Blossoms Of Your World)

hostia v štúdiu / guests in studio

Nahrávacie a produkčné štúdio Sonic Cat Studio som založil v roku 2010 v Bratislave. Mojou filozofiou je skĺbiť dlhoročnú prax pódiového hudobníka s vášňou pre technológiu, zvuk a detail - poskytnúť tak klientovi maximálny komfort a podporu pri realizovaní jeho umeleckej predstavy.

Klientela
Medzi pestrú klientelu patria nezávislí, aj profesionálni hudobníci, filmoví tvorcovia, reklamné agentúry, produkčné štúdia, či herní vývojari.

Služby
Svojim klientom ponúkam služby:
- autorská kompozícia hudby
- aranžovanie, hudobná produkcia a réžia
- nahrávanie hudobných telies
- nahrávanie voice over
- zvuková postprodukcia, mixing, online mixing
- projektová konzultácia, koordinácia
- výuka základov hudobnej produkcie, práce so zvukom, software ...

Technológia
Pri realizácii sa spolieham na špičkovú zvukovú techniku Antelope Audio, Universal Audio, monitoring Neumann KH, Focal, mikrofóny Neumann, Audiotechnica, Shure, Audix, vždy najnovší software Steinberg Cubase. K dispozícii je niekoľko klávesových nástrojov Yamaha, Kurzweil, Fender Rhodes, Hammond, ako aj množstvo software nástrojov Native Instruments, Steinberg. V postprodukcii využívam silu akcelerovaných pluginov Universal Audio, Antelope FPGA, ďalej Brainworx, Waves, Soundtoys...

mixing controller Behringer X-Touch

réžia nahrávacieho štúdia / control room view

Antelope Audio Orion Studio + Universal Audio 4-710d

synthesizer workstation Yamaha Montage

Fender Rhodes Mark I + organ Hammond XK-1

kolekcia mikrofónov / mic collection

hlavný vokálny a voiceover mikrofón / main vocal and voiceover mic / Neumann U87ai

nahrávacia miestnosť štúdia / live recording room

akustické prvky nahrávacej miestnosti / live recording room acoustic treatment

mikrofón na nahrávanie vokálov a nástrojov / vocal and instrument recording mic / Audiotechnica AT4047

celkový pohľad na réžiu štúdia / control room view

I founded the recording studio Sonic Cat Studio in Bratislava, Slovakia, in 2010.. My goal has been to combine years of stage experience as a performing musician with my passion for sound, technology and detail - to be able to offer the client total comfort and support when fulfilling his/her artistic vision.

Clients
The clients of studio come from various fields, such as indie artists, pop artists, movie makers, advertising agencies, game and web developers...

Services
- original music composition
- writing arrangements, music production and coaching
- band recording
- voiceover recording
- sound post production, mixing, online mixing
- project consultation, coordination
- lessons of music production, sound engineering, DAW software ...


Technology
For my work I use top-notch technology from brands such as Antelope Audio, Universal Audio, monitoring Neumann KH, Focal, microphones Neumann, Audiotechnica, Shure, Audix, always the latest software Steinberg Cubase. Several keyboards are available from Yamaha, Kurzweil, Fender Rhodes, Hammond, as well as many virtual instruments virtual instruments (Native Instruments, Steinberg.) Hardware accelerated plugins from Universal Audio, Antelope FPGA, Brainworx, Soundtoys are widely used in audio postproduction.